Restauracja

Zlewozmywak kompozytowy

Coraz częściej w nowo zaaranżowanych kuchniach spotykamy kompozytowe zlewozmywaki, które wyglądają jak prawdziwy kamień. Skutecznie wypierają stalowe odpowiedniki. To nie tylko ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, ale także dobra jakość i gwarancja użytkowania przez wiele lat. Zlewozmywaki kompozytowe z pewnością będą coraz bardziej zyskiwać na popularności. Poszukując ciekawego rozwiązania do swojej kuchni, warto jest poznać wady i zalety takiego rozwiązania.

Zlewozmywaki tego typu są wykonane z komponentu, składającego się z różnych składników. Zazwyczaj są to dwa elementy, z czego jeden stanowi tzw. lepiszcze, które łączy cała masę, a drugi stanowi wypełnienie. Dostępne są zazwyczaj w różnych wariantach kolorystycznych ? czarne oraz różne odcienie beżu.

Zalety

Jak każde urządzenie, zlewozmywaki kompozytowe posiadają swoje dobre i złe strony. Jednak w ich przypadku, plusy zdecydowanie przeważają minusy, dlatego zapewne jest to tak popularne obecnie rozwiązanie. Przede wszystkim zlewozmywak kompozytowy jest niezwykle odporny na uderzenia i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Daje to nam gwarancję, że zlew przez wiele lat pozostanie w dobrej formie. Ponad to są bardzo odporne na działanie wysokiej temperatury. Dodatkowo nie brudzą się tak szybko oraz są odporne na przebarwienia. W przeciwieństwie do zlewów granitowych, te wykonane z kompozytu nie są aż tak ciężkie, jak ich kamienne odpowiedniki. Zlewozmywaki granitowe wymagają dodatkowego wzmocnienia szafek, w przypadku tych wykonanych z kompozytu nie mamy takiego problemu.

Niewątpliwą zaleta tego rodzaju zlewozmywaków jest ich świetny wygląd. Pasują do wszystkich aranżacji, od minimalistycznych surowych wnętrz, po rustykalne kuchnie pełne subtelnych dodatków. Eleganckie kolory i wykończenie z pewnością będą świetnym dopełnieniem wystroju kuchni.

Zlewozmywak kompozytowy to świetna alternatywa dla drogich i ciężkich granitowych odpowiedników. Warto jest zakupić taki zlewozmywak bo to gwarancja jakości i długiego użytkowania.