Jadłospis

Wymarzona kuchnia

Kuchnia to nie tylko miejsce, gdzie pan lub pani domu przygotowuje wytrawne posiłki i napoje. Kuchnia to przede wszystkim serce każdego domu. Miejsce z przeznaczeniem na twórczą pracę, kreowanie i uskutecznianie posiłków, kolokwialnie nazywane gotowaniem. Urządzenie kuchni powinno więc być gruntownie przemyślane, a każdy jej szczegół dokładnie przeanalizowany. Najważniejsza w aranżacji kuchni jest jej ergonomia. Praca w kuchni, powinna być łatwa i sprawiać przyjemność,  a niefortunnie postawiony mebel może tą pracę poważnie utrudnić. Według rozlicznych przewodników, prowadzących krok po kroku przez aranżację kuchni, ważne są odległości pomiędzy poszczególnymi punktami, jak kuchenka, czy lodówka, wysokości zawieszanych mebli, a nawet kolorystyka nie pozostaje bez znaczenia.

Kuchnia nie musi być również jedynie miejscem przygotowywania posiłków. Wyposażona w stół i krzesła, nabiera kolejnej funkcji, jest miejscem celebrowania skrupulatnie przyrządzonych posiłków. Jak więc powinna wyglądać kuchnia, aby zachwyciła swym nietuzinkowym smakiem, nie tylko domowników, ale i wszystkich odwiedzających, chociaż przelotnie ją gości? Ergonomicznie zaaranżowana, ozdobiona gustownymi dodatkami na pewno stanie się obiektem finezji osób gotujących i westchnień wszystkich znajomych. Urządzając kuchnię warto pomyśleć o donicy z ziołami, która nada pomieszczeniu świeżości i odrobinę żywej zieleni. Finezyjne poduszki na krzesłach, czy stylowy bieżnik na stole będą podkreślać dobry gust domowników. Należy również zwrócić uwagę na oświetlenie pomieszczenia. Halogeny podszawkowe są koniecznością, szczególnie w kuchni pozbawionej dostępu do naturalnego światła słonecznego lub z ograniczającym jego ilość, małym rozmiarem okna. Jak wygląda kuchnia idealna?

To pomieszczenie gdzie każdy z domowników będzie czuł się dobrze. Gotowanie będzie tutaj czynnością sprawiającą mnóstwo przyjemności. Zaopatrzona w osobliwe dodatki nabierze charakteru i w pewnym sensie stanie się artystycznym odzwierciedleniem jej gospodarzy.