Bez kategorii

ROLETY OKIENNE DO POKOJU DZIECKA

Dziecięcy pokój jest twierdzą, w której maluchy odnajdują spokój i bezpieczeństwo. Podczas zabawy staje się innym światem, w którym dzieci mogą być kim tylko zapragną. Wcielają się w różne role, odgrywają scenki i wierzą, że rzeczywistość, którą kreują, istnieje na prawdę. Dziecięcy pokój jest miejscem, w którym brzdąc odpoczywa, bawi się, a często też ciężko pracuje. Jest terytorium gdzie spotyka się z przyjaciółmi i gdzie wstęp mają jedynie wybrani. Dziecięcy pokój jest przestrzenią zarezerwowaną również dla rodziców odprawiających wieczorne rytuały: długie czytanie bajek, przytulanie i całus na dobranoc. Warto zadbać, aby miejsce to, dzięki odpowiedniej jego aranżacji stało się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Niezwykle ważny jest wybór odpowiednich mebli dla dziecka. Muszą być one funkcjonalne i bezpieczne. Powinny być wykonane z solidnego i trwałego materiału. Kolorystyka zależy od upodobań i preferencji, ale dobrze aby współgrała z kolorem ścian i nie przytłaczała – zbyt wiele kolorów może negatywnie wpłynąć na nastrój. Jeśli kupujemy łóżko, zwróćmy uwagę na materac, który nie powinien być ani za miękki, ani za twardy.

Zwróćmy uwagę również na kolorystykę i dekorację ścian. Kolor ścian zależy od upodobań, ale pamiętajmy, że ma on znaczny wpływ na zachowanie. Czerwony bowiem może pobudzać, aktywizować i dodawać energii. Niebieski zaś uspokaja, koi nerwy i pomaga zasnąć. Dobrym rozwiązaniem są naklejki ścienne, które dziecko może samodzielnie przyklejać. Bardzo modne i praktyczne okazują się ściany pomalowane farbą, na której można pisać kredą. Jest to ogromna frajda dla maluszków.

Bardzo ważny jest również wygląd okien. Oprócz kolorowych firanek i zasłonek warto zwrócić uwagę na odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Najlepszym rozwiązaniem są rolety okienne. Dostępne są w bardzo bogatej gamie kolorystycznej i szacie graficznej, dzięki czemu mogą ładnie komponować się z całością wystroju. Dzieci zaś, jeśli mają wybór, wolą rolety od żaluzji. Wydają się one o wiele bardziej atrakcyjne i już dawno podbiły serca małych ludzi.

rolety wrocławRolety Wrocław

WINROL Rafał Gorczyca
Al. Karkonoska 25a
53-015 Wrocław
Rel: 506 276 482