Restauracja

Jak minimalizować na basenie ryzyko zachorowania na choroby skóry?

Baseny są miejscami, w których istnieje wysokie ryzyko zarażenia przeróżnymi schorzeniami skóry. Najczęstszym z nich jest grzybica, chociaż zdarza się także świerzb i wiele innych, nieprzyjemnych powikłań. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że istnieją środki prewencyjne, dzięki którym można uniknąć zachorowania. Przed zachorowaniem stóp chronią klapki, których noszenie nakłada niemal każdy z basenów. Przed zachorowaniem na inne schorzenia chronią także częste prysznice, przed wejściem na basem i po jego opuszczeniu.

Do częstych problemów należą także alergie, wywołane kąpielą w wodzie bogatej w chlor. Podrażnienia i zaczerwienienia mogą zniknąć, jeśli osoba cierpiąca na alergie, decyduje się na branie lekarstw przeciw alergii, a przede wszystkim na nasmarowanie maścią, bogatą w hydrokortizon. Trzeba sobie zdawać sprawę, że przenoszenie chorób skóry jest także częste poprzez nieodpowiednie mycie rąk. O ile na basenach nie wykorzystuje się wcale ręczników materiałowych, to dość często zdarzają się ręczniki papierowe. Jednorazowe ręczniki papierowe są nieporęczne, ponieważ zmuszają do generowania dużej ilości odpadów oraz wykorzystania dużej ilości papieru, tworzonego z drzew. Należy sobie więc zdać sprawę, że nie jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Właśnie z tego powodu, na większości basenów, umieszczane są suszarki do rąk. Są to rozwiązania, które mogą być energooszczędne. Niezależnie od tego, czy wybierzemy suszarki energooszczędne, czy też nie, ilość energii elektrycznej, wykorzystywanej do suszenia dłoni będzie warta mniej, niż regularne uzupełnianie braków wśród ręczników papierowych. Chcąc dobrać urządzenie godne polecenia w przystępnej cenie, warto nie tylko zdecydować się na przejrzenie katalogów i stron internetowych producentów, ale przede wszystkim zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy korzystali z takich rozwiązań. Nie powinno się jednak zapominać, że jakość i żywotność takich urządzeń zależy w dużej mierze od ceny. Baseny powinny inwestować w droższe urządzenia.