Imprezy firmowe

Baseny ogrodowe wygoda i komfort!

W okresie letnim, gdy temperatury są najwyższe, wiele osób szuka najróżniejszych sposobów na chłodzenie się. Jedną z największych zalet posiadanie ogrodu, jest oczywiście możliwość spędzania tam wolnego czasu. Wielu posiadaczy ogrodów, decyduje się na postawienie basenu ogrodowego. Różnorodność w wyborze basenów jest ogromna. Największą ilością cieszą się baseny składane.

Wielkie baseny rozkładane mogą być rozporowe lub stelażowe. Baseny rozporowe, jak sama nazwa wskazuje, działa na zasadzie rozpierania boków ścian przed wodę. Zakończone są na ogół dmuchanym kołnierzem. W zależności od głębokości, wymagają, bądź też nie wymagają specjalnej drabinki ułatwiającej wchodzenie i wychodzenie. Konkurencją dla basenów rozporowych są baseny stelażowe. Jak sama nazwa wskazuje, należy zmontować specjalny stelaż, na którym umieszcza się basen.

Rury są tak skonstruowane, że umożliwiają konstrukcji wytrzymanie naporu wody. W zależności od wielkości ceny basenów ogrodowych mogą się bardzo od siebie różnić. Jednak decydując się na zakup basenu, warto wziąć pod uwagę, że oprócz samego basenu, należy zakupić wilka akcesoriów basenowych. Pokrywa basenowa chroni wodę przed różnymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo warto kupić specjalne tabletki chlorowe zapobiegające rozwijaniu się w wodzie różnych zanieczyszczeń i bakterii. Basen w upale dni to dla wielu ludzi zbawienie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup basenu ogrodowego.