Otwierasz sklep www? Szykuj się na wydatki! Werel Consulting

Otwierasz sklep www? Szykuj się na wydatki! Werel Consulting
Otwierasz sklep www? Szykuj się na wydatki! Werel Consulting

Dokładnie tak jak w tytule – często mylnie wydaje nam się, że gdy widzimy reklamę ?otwórz sklep za 0zł? to nie jest to powiązane z żadnymi kosztami (no może prócz drobnej opłaty abonamentowej). Błąd! Jeżeli chcemy prowadzić sklep internetowy z prawdziwego zdarzenia, musimy szykować się na wydatki.
Podstawową opłatą jest opłacenie swojego miejsca na serwerze ? najczęściej bowiem jesteśmy umieszczeni na hostingu, pomiędzy wieloma innymi sklepami. Jeśli chcielibyśmy przenieść się ?na własne?, to często okazuje się to niemożliwe, lub napotykamy na wysoki koszt nowego serwera. Otóż dobry serwer pod sklep kosztuje i to niemało. Ceny wachają się od 120zł rocznie za hosting, po nawet ponad tysiąc zlotych miesięcznie za serwer dedykowany.
Aby nie utrudniać życia chętnym na zakup użytkownikiem naszego sklepu, należy przygotować się na koszt zintegrowania go z automatycznymi platnościami. Na rynku istnieje kilka gotowych rozwiązań, doskonale sprawdza się m. in integracja dotpay. Koszt jest różny i zależy od skryptu na którym mamy sklep postawiony ? cena może osiągnąć nawet kilkaset zlotych.
Nieposzlakowana opinia to również podstawa. Nikt nie zakup nic w sklepie, z którego wyciekly prywatne dane np numerów kont czy kart klientów. Obecnie stosowane, powszechne zabezpieczenia okazują się być niewielką przeszkodą dla internetowych hakerów. Aby zwiększyć zabezpieczenie własnego przepływu danych, należy zaopatrzyć się w dobry certyfikat ssl. Koszt? Od 100złotych po 2tysiące zlotych. Efekt? Zaufanie klientów do naszego sklepu.
To tylko podstawowe wydatki, z którymi należy się liczyć. Nie wspomnialem tutaj chociażby o kosztach prowadzenia kampanii SEO lub Adwords, które przecież również są niezbędne. Najważniejsze do zapamiętania jest jedno: otwierając sklep, nie unikniemy kosztów.

+48 601 774 553
Ostrowskiego 30 Wrocław 53-238
8942882292
021168737